What would you like to do?

What price per head provider is your favorite and why?

already exists.

Would you like to merge this question into it?

already exists as an alternate of this question.

Would you like to make it the primary and merge this question into it?

exists and is an alternate of .

What price per head provider is your favorite and why?

What is the price per karat of jade?

Ounce of white milky jade cost 40 times more that gold if the price of gold Is $1700 the cost of one gram is close to $2193.548387097 little more, if one ounce cost $3000 one

What price of diamond per gram?

There is no standard price per gram/ ounce or carat for diamond, since a diamond is valued by its cut, colour, clarity and weight (carat).

What does priced per pair mean?

Per item refers to a single item and per pair refers to two items. e.g when buying shoes or socks, the price is claimed for per pair and not for single shoe or socks.

Why and how do service providers justify their pricing?

Geographical survey on pricing of the same/similar service/product. Many service providers use large budget advertising and free promotions to bring in more customers. While